Загальна історія держави і права зарубіжних країн: Навчальний посібник. Видання 8-ме

250

Ціна: 250 грн.

Артикул: 1299 Є в наявності

Мова книги

Українська

Телефони для замовлень:

093 975 74 68 — Life :)
097 93 83 611 — Київстар

Опис

Висвітлено історію виникнення і становлення історичних форм держави та правових систем Стародавнього Сходу, Античного світу, провідних країн Європи, Азії і США.
Матеріал посібника охоплює період від найдавнішого часу до кінця XX сторіччя.
Додатки, подані в кінці посібника, містять завдання (тести) для контролю знань, здобутих у процесі навчання.
Для студентів, курсантів та слухачів правових факультетів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією держави і права зарубіжі них країн.
Передмова-Читача, який бере до рук книжку, цікавить передусім питання доцільності. Отже, й у цьому разі може виникнути питання: навіщо вивчати окремо історію держави і права зарубіжних країн, якщо ше в школі вивчалися історія Стародавнього світу, Середніх віків, Нова і Новітня, а у будь-якому юридичному вузі вивчається історія держави і права України? Спробуємо відповісти.
Українська історія - це даність, яку неможливо «змінити» чи «вдосконалити». За висловом В. Винниченка, її «неможливо читати без брому». Відтак, й історія держави і права України як навчальна дисципліна несе надто мало інформації про те, якою має бути держава-лідер, її устрій, право, правоохоронні органи тощо. Натомість історія держави і права зарубіжних країн розглядає лише найуспішніші державно-правові моделі - зрозуміло, для того чи іншого часу і географічного поясу.
Політики усіх часів та народів вирішують, власне, одні й ті ж завдання: зовнішня безпека країни, внутрішній міжкласовий, релігійний та міжнаціональний мир у державі, розвиток її економіки, внутрішньої та зовнішньої торгівлі, боротьба зі злочинністю, створення ефективного управлінського апарату, зміцнення авторитету влади в очах громадян та світової спільноти тощо.
Цікаво побачити і зрозуміти, за допомогою яких державно-правових механізмів вирішували ці, аналогічні за своєю сутністю, завдання Цезар і Чингізхан, Наполеон і Ленін, Рузвельт і де Голль. Навчальна дисципліна, по суті, акумулює золотий досвід людства в галузі розбудови держави і права. Такий досвід завжди придасться політику, науковцю, правоохоронцю та й будь-якій людині, чиє коло інтересів не обмежується вузькою сферою професійної діяльності.
Інше важливе міркування: слід брати до уваги, що держави й закони - не вічні. Вони народжуються, живуть своїм життям, зазнаючи змін і вдосконалень, і - у свій час - умирають. Той, хто вчасно не зрозуміє цієї істини, може опинитися на узбіччі. Історії відомі такі факти.
Відміності у законодавстві різних країн іноді породжують певний правовий нігілізм у частини громадян. Часом можна, наприклад, почути запитання на кшталт: який сенс боротися з легкими наркотиками, якщо вони легалізовані у деяких розвинутих країнах світу? Чому Україна не легалізує одностатеві шлюби, як це зробили окремі держави? Водночас законодавство певних мусульманських країн часами карає смертю навіть подружню зраду, за дрібну крадіжку передбачає відсічення руки тощо. Критерії, якими керується законодавець, видаються пересічному громадянинові надто розмитими, суб'єктивними (хочу - караю, хочу - милую), а відтак - і ставлення до законів, що діють у державі, дещо критичне…

Інформація про книжку

Обгортка: Тверда обкладинка
Автор: Макарчук В.С.
ISBN: 78-966-458-789-8
Рік: 2015
К-сть сторінок: 624

Доставка

- по Києву 20грн (доставляємо у день замовлення)
- по Україні доставку оплачує клієнт (за 2-3 дні)

Сподобався продукт? Поділися!Коментувати чи задати питання:

Ваше имя

Ваш отзыв:

Оценка: Плохо Хорошо

Проверка: 5+3 =